از معامله کالا به کالا تا خرید و فروش برنج آنلاین

روزمان-فروش برنج-فروشگاه اینترنتی برنج روزمان-بنر

سرعت مهم ترین ویژگی زمانه ماست. فرآیندهای روزمره زندگی در جهان مدرن کنونی به نحو قابل توجهی کوتاه، سریع و آسان شده است؛ از کار و مسافرت گرفته تا گردش و خرید؛ از جدی ترین و مهم ترین کارها گرفته تا پیش و پا افتاده ترین و دم­دست ترین­شان.

این میان، سرعت و آسانی، بیشتر از هر چیز خودش را در زمینه خرید و فروش برنج آشکار نموده است. امروزه خرید یک کالا به راحتی آب خوردن است و به سرعت پلک زدن. اما خرید و فروش برنج همیشه به این آسانی و سرعت نبوده.

روزمان-خرید و فروش برنج در گذشته-فروشگاه اینترنتی برنج روزمان

 خرید و فروش برنج در گذشته

در زمان های دور که خرید و فروش برنج در ابتدایی ترین شکل خودش جریان داشت، مردم برای تامین نیازهای خود از داد و ستد « پایاپای» یا همان « معامله کالا به کالا» بهره می بردند؛ به این صورت که کالایی را می دادند و در عوض، برنج را می ستاندند؛ برای مثال، میزان معینی گندم را در ازای میزان معینی لبنیات مبادله می کردند یا میزان معینی پارچه را در ازای میزان معینی شکر تحویل می دادند. اما این روش مشکلات زیادی داشت.

اولا کالاهای مورد مبادله ممکن بود فاسد شوند و از بین بروند. (تصور کنید کسی می خواست مقداری سبزی را با مقداری نمک مبادله کند و صاحب نمک دیر پای معامله حاضر می شد).

ثانیا حمل و نقل کالاها کار دشواری بود (تصور کنید کسی می خواست صد من برنج را مبادله کند) و ثالثا تعیین مابه ازای کالاها همیشه به آسانی امکان­پذیر نبود. (معمولا صاحبان یک کالا فکر می کنند کالای آنان با بقیه کالاهای مشابه فرق می کند و چند برابر کالای دیگران می ارزد).

روزمان-ضرب سکه و تعریف پول-فروشگاه اینترنتی برنج روزمان

ضرب سکه و تعریف پول

کم کم با ضرب سکه و تعریف پول به عنوان واحد ارزش ­گذاری کالا، داد و ستد نقدی جای داد و ستد کالا به کالا را گرفت و سکه و اسکناس نقش تعیین کننده ­ای در خرید و فروش برنج پیدا کردند.

با رواج پول، کار خرید و فروش برنج نسبت به گذشته آسان ­تر شد چرا که پول چه در قالب سکه و چه در قالب اسکناس جای کمتری را اشغال می کرد و به آسانی قابل حمل بود و در مدت زمان کوتاه فاسد نمی شد.

اما این روش نیز مشکلات خاص خودش را داشت. تهیه و حمل و نقل پول در برخی موارد مخصوصا در مواردی که میزان و بهای کالای مورد معامله چشمگیر بود کار دشواری بود. تصور کنید کسی می خواست هزار عدد شتر بخرد و در ازای آن صد هزار دینار (سکه طلا در قدیم) بپردازد؛ در این حالت خریدار می بایست تعدادی زیادی کیسه مخصوص نگهداری پول و احتمالا چندین شتر برای حمل آن تهیه می کرد و این مسئله خودش برای خریدار هزینه جداگانه ایجاد می کرد.

علاوه بر آن، حمل و نقل پول کار خطرناکی به شمار می آمد؛ چراکه هر آن ممکن بود در معرض دستبرد راهزنان و سارقان قرار بگیرد. این خطر در مورد کالای مورد معامله نیز وجود داشت. چه بسیار تاجر و بازرگان که کاروان پارچه و یاقوت و ابریشم و غله­شان در بیابان مورد تاراج راهزنان قرار می گرفت و دار و ندارشان به یغما می رفت. (این را هم در نظر بگیرید که راهزنان اراده آهنینی در رسیدن به مقصود داشتند و کوچکترین مقاومت از سوی تاجران و همران­شان به قیمت از دست دادن سرشان تمام می شد).

روزمان-خرید و فروش برنج-فروشگاه اینترنتی برنج روزمان

خرید و فروش برنج در دوران معاصر

در دوران معاصر با پیدایش بانک و گسترش خدمات مربوط به آن و نیز در پی رواج چک و کارت بانکی در معاملات، کار خرید و فروش برنج از هر زمان دیگری آسان تر و سریع تر شده است.

امروزه دیگر با وجود چک و کارت بانکی نیازی به حمل و نقل پول و تحمل خطرات آن نیست. خریدار با کشیدن یک برگه چک یا با کارت به کارت کردن مبلغ، در مدت زمانی کوتاه بهای کالای خریداری ­شده را در اختیار فروشنده می گذارد و کالا را در تحویل می گیرد. از طرفی به لطف گسترش راه­ ها و جاده­ های مواصلاتی و ارتقای وسایل حمل و نقل، خریدار برخلاف زمان های گذشته در مدت زمان کوتاهی به کالای خود دست پیدا می کند.

در سال های اخیر، پیدایش و رواج فروشگاه ­های اینترنتی انقلابی را در زمینه خرید و فروش برنج به راه انداخته است. حالا دیگر برای سفارش و خرید کالا نیازی به خروج از خانه و دیدار با فروشنده و چانه زدن با او نیست. کافی است پشت میز بنشینی، لپ­تاپت را باز کنی، به یکی از سایت های متعلق به فروشگاه­ های اینترنتی بروی و کالای مورد نیازت را سفارش دهی.

همه این ها تنها با چند کلیک و ظرف یکی دو دقیقه انجام می شود. کالای مورد نظر نیز در سریع ترین زمان ممکن راهی درب خانه­ ات می شود. (چه از این بهتر؟ نه لازم است شال و کلاه کنی و از خانه بیرون بروی و نه عذاب ترافیک را تحمل کنی و نه هوای آلوده شهر را به ریه هایت فرو ببری).

روزمان-خرید و فروش برنج در دوران معاصر-فروشگاه اینترنتی برنج روزمان

در سال های آغازینِ رواج فروشگاه ­های اینترنتی، اغلبِ فروشگاه ­ها اقدام به عرضه و فروش پوشاک، ابزار الکتریکی و وسایل خانگی می نمودند اما به تدریج به عرضه و فروش محصولات خوراکی مانند لبنیات، گوشت، غلات و به تازگی میوه و سبزیجات رو آوردند. در همین راستا ظرف یکی دو سال گذشته فروشگاه­ های متعددی اقدام به عرضه برنج اعم از ایرانی و خارجی به صورت خرید اینترنتی برنج و فروش آن­لاین برنج نموده اند، به گونه ای که هم ­اکنون فروشگاه ­های اینترنتی­ ای که اقدام به عرضه و فروش برنج ایرانی می نمایند، فهرست بلندبالایی را تشکیل می دهند.

با این همه و با وجود آسان شدن فرآیند خرید و فروش برنج به لطف فروشگاه­ های اینترنتی، همچنان دست یافتن به کالای باکیفیت و مرغوب دغدغه جدی خریداران دنیای امروز را تشکیل می دهد. درست است که فروشگاه ­های متعدد اینترنتی، همه­ گونه کالا را در اندازه و انواع مختلف عرضه نموده و به فروش می رسانند اما این مسئله لزوما کیفیت و مرغوبیت کالای مد نظر خریدار را تضمین نمی کند چرا که همه فروشگاه ­های اینترنتی از دغدغه عرضه و فروش کالا با بالاترین درجه کیفیت و مرغوبیت برخوردار نیستند و تنها اولویت آن ها فروش کالا و جذب خریدار است.

این میان، فروشگاه­ اینترنتی برنج روزمان در عین حال که به کمیت و تنوع برنج عرضه­ شده اهمیت می دهد، برای کیفیت و مرغوبیت آن نیز اهمیت ویژه ای قائل است. این فروشگاه با دست­چین کردن مرغوب ترین برنج های ایرانی و اعمال فرآیند کنترل کیفیت بر روی آن ها، تلاش می کند بهترین و مرغوب ترین برنج را در اختیار خریدار قرار دهد. فروشگاه روزمان به قدری از کیفیت محصولات خود مطمئن است که مهلت هفت روزه ­ای را در اختیار خریدار قرار داده تا اگر از کیفیت محصول خریداری شده رضایت نداشت، آن را پس دهد.

با خرید از فروشگاه اینترنتی برنج روزمان تنها صاحب برنج نمی شوید، بلکه کیفیت را نیز به ارمغان می برید.

آخرین محصولات

تخفیف
در انبار موجود نمی باشد
تومان ۲۴۱,۰۰۰ تومان ۲۲۸,۰۰۰
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *