برنج هاشمی درجه یک

روزمان -برنج هاشمی درجه یک-1

برنج هاشمی درجه یک ، یکی از خوش پخت ترین برنج های ایرانی است که به دلیل همین پخت خوب و عطر عالی به یکی از پرفروش ترین انواع برنج در ایران تبدیل شده است، این نوع از برنج در استان گیلان و در روستای چاپارخانه توسط آقای یوسف هاشمی در سال ۱۳۶۴ کشف شده است. آقای یوسف هاشمی در شالیزار خود و در میان انبوه برنج های بینام و خزر به نوعی از برنج می رسد که با دیگر خوشه ها متفاوت می باشد، رفته رفته و در طول زمان این خوشه های برنج که از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار بودند، کل شالیزار ها را پوشاندند تا کنون که در بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از زمین های گیلان و مازندران و حتی قسمتی از استان گلستان برنج هاشمی درجه یک کشت می شود.
در این مقاله بیشتر سعی می شود که با برنج هاشمی درجه یک از نظر خصوصیات انواع، روش های درست نگهداری و.. بیشتر آشنا شوید.

روزمان- خرید برنج هاشمی درجه یک- 2

تاریخچه

قبل از برنج هاشمی که در اوایل دهه هفتاد قسمت بزرگی از شالیزار های شمال ایران را در برگرفت، برنج بینام و برنج خزر از برترین برنج های این منطقه به حساب می آمدند که با کشت این برنج و به میدان آمدن آن، این برنج ها کم کم از شالیزار های شمال خالی شدند. البته ناگفته نماند در اوایل دهه هفتاد، برنج تازه کشف شده دیگری به نام برنج علی کاظمی که توسط این کشاورز فومنی کشف و به بازار آمد نیز در نواحی غربی استان گیلان به سرعت کاشته شد و گسترش خوبی پیدا کرد.
برنج هاشمی و برنج علی کاظمی در آن دهه برنج های محبوب کشاورزان و هم چنین خریداران بودند و این استقبال به گونه ای زیاد بود که تعداد کشاورزانی که برنج بینام و خزر می کاشتند، هر سال کم و کمتر می شدند و در سال حاضر دیگر هیچ اثری از این برنج ها در بازار برنج شمال ایران نمی توان یافت.

برنج هاشمی از مرغوبترین و با کیفیت ترین برنج های استان مازندران و گیلان است. این برنج دارای عطر و پخت استثنایی می باشد و در حال حاضر در زمره یکی از پر مصرف ترین برنج های ایرانی قرار دارد. کیفیت این برنج معطر نیز پس از پخت، فوق العاده است و مطمئنا پس از اولین طبخ آن به شیوه صحیح، از دیدن قد بسیار بلند و حجم فوق العاده آن تعجب خواهید کرد. قیمت روز برنج هاشمی ممتاز با توجه به دیگر محصولات بازار بسیار مقرون به صرفه می باشد و همین مسئله، از دلایل محبوبیت بالای این برنج اعلا در بین مصرف کنندگان ایرانی است. وبسایت ایران برنج به عنوان نماینده معتبر فروش برنج هاشمی درجه یک در منطقه، این اطمینان را می دهد را که با خرید این محصول اصل، یکی از بهترین برنج های شالیزار های شمال ایران را خریداری کرده و مصرف خواهید کرد. 

خصوصیات برنج هاشمی درجه یک


از خصوصیات برنج هاشمی درجه یک مقاوم بودن این محصول در برابر آفات می باشد. برنج هاشمی درجه یک ، به دلیل باریک بودن ساقه مانع حضور آفت در درون خود می شود، به همین دلیل کشاورز سم کمتری برای دفع آفات استفاده می کند، این آفت که ساقه خوار نامیده می شود هرچه جایش بزرگ تر باشد بهتر از جان ساقه تغذیه می کند و رشد بیشتری در شالیزار ها خواهد داشت که برنج هاشمی اجازه این رشد را به این آفت نمی دهد.
از دیگر خصوصیات برنج هاشمی درجه یک می توان به شکل ظاهری مناسب اشاره کرد که دارای ساقه و خوشه بلندتر نسبت به برنج های دیگر می باشد و هم چنین به دلیل عرض بیشتر، برنج چاق تری نسبت به برنج های علی کاظمی و بینام محسوب می شود.
عطر برنج هاشمی درجه یک با اینکه قابل مقایسه با برنج های عطری صدری نیست ولی این برنج، جزو برنج های معطر محسوب می شود.
قیمت برنج هاشمی به واسطه محصول مناسب و هم چنین مناسب بودن این نوع از برنج هم برای کشاورزان از لحاظ کمی و هم برای خریداران از لحاظ کیفی از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد.
یکی از مهم ترین خصوصیات برنج هاشمی درجه یک ، استقبال ذائقه ایرانی در برابر عطر و طعم آن می باشد که هم اکنون در سفره میلیون ها ایرانی سرو می شود که نشان دهنده سازگاری این برنج با ذائقه ایرانی است.
اصولا برای تهیه و خرید برنج هاشمی ، خانواده های ایرانی سخت گیری از بابت سنجش کیفیت و انتخاب مرکز معتبر و خوش نام را در زمره کارهای خود قرار می دهند.
مراکز متعددی در زمینه فروش برنج ایرانی ، مخصوصا فروش برنج شمال در حال فعالیت هستند. گروه روزمان نیز در زمینه خرید آنلاین و بی واسطه برنج ایرانی، اقدام به تهیه تدارک برنج با کیفیت شمال برای هموطنان عزیزانمان کرده و سعی نموده است رضایت خریداران را کسب نماید.

انواع برنج هاشمی

برنج هاشمی درجه یک به دو نوع کلی گرم و سرد دسته بندی می شود، که نوع سرد آن ساقه باریک تری نسبت به نوع گرم آن دارد پس همانطور که قبلا درباره آفت برنج گفته شده نوع سرد آن مقاومت بیشتری در مقابل این آفات دارد و به گفته شخص آقای یوسف هاشمی، نوع سرد برنج هاشمی بهتر از نوع گرم آن می باشد، لازم به ذکر است که منظور از سرد و گرم بودن، در طبع و مزاج نبوده بلکه منظور آن است که نوع سرد برنج هاشمی، مدت یک هفته تا ده روز دیرتر از نوع گرم آن می رسد.

محل کشت برنج هاشمی درجه یک

همانطور که قبلا نیز اشاره شد این برنج هاشمی درجه یک ابتدا در گیلان و در روستای چاپارخانه توسط آقای یوسف هاشمی کاشته شد، این روستا در شمال شرقی شهر رشت قرار دارد. مناسب بودن برنج هاشمی برای هر دو طرف تولید کننده و خریدار سبب شده که این برنج غیر از استان گیلان در سطح وسیعی از استان مازندران نیز کاشته شود، البته در بخشی از استان گلستان نیز این برنج کاشته می شود. آستانه اشرفیه و تالش، لاهیجان و لنگرود از جمله شهرهایی هستند که برنج هاشمی درجه یک کشت می شود.

بهترین شرایط نگهداری


از آنجایی که فرآیند تهیه برنج از ابتدا تا تحویل بدست مشتری، هزینه های زیادی را در بر می گیرد و علاوه بر این هزینه، اگر مصرف آب را نیز در نظر بگیریم به اهمیت این کالای اساسی پی خواهیم برد. در نتیجه اگر شرایط نگهداری از آن را بلد نباشیم موجب اتلاف انرژی انسانی و هدر رفت آب و سایر هزینه های تولید برنج می شویم. در ادامه این مقاله سعی شده است که چند روش کوچک اما کاربردی نگهداری از برنج عنوان شود که امید است مفید واقع شود. این روش های نگهداری به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم می شوند.
 
روش طبیعی:

ابتدا باید این موضوع مد نظر باشد که همیشه با توجه به نیاز خانواده، برنج را خریداری کنید و همچنین اگر در شرایطی هستید که نیاز سالیانه خانواده را یک باره خریداری می کنید حتما به این نکات توجه کنید؛

  • از قرار دادن گونی برنج هاشمی در جای گرم و مرطوب خودداری کنید.
  • گونی برنج هاشمی درجه یک را برای اطمینان بیشتر با فاصله از زمین و دیوار قرار دهید
  • از قرار دادن گونی برنج هاشمی در مکانی که احتمال ورود حشرات و آفات وجود دارد خودداری کنید.
  • اگر می توانید از سطل های بزرگ برای نگهداری برنج هاشمی استفاده کنید و برنج را از داخل گونی خارج کنید.
  • قرار دادن حبه های سیر، سنگ نمک یا پودر نمک و برگ درخت زیتون در ظرف برنج هاشمی درجه یک

روش شیمیایی:

استفاده از قرص برنج که مضرات جبران ناپذیری دارد و استفاده از آن توصیه نمی شود. ولی اگر کسی بخواهد از این روش برای نگهداری برنج استفاده نماید، بهتر است که با متخصصان این حوزه مشورت کرده و در مورد تعداد و اندازه این نوع قرصها کسب اطلاع نماید تا بدون ایجاد عوارض جانبی و حفظ کیفیت برنج هاشمی درجه یک ، با بیشترین زمان از محصولات خریداری شده خود استفاده کند.

نیاز به حمایت دولتی

برنج هاشمی درجه یک کاملا وابسته به استقبال سایر کشاورزان می باشند، یعنی در صورت کاشت توسط آن ها می باشد که گسترش می یابند و نشان دهنده یک برنج هاشمی خوب می شوند. در غیر اینصورت سریع از بین می روند ولی در مقابل، برنج هایی که توسط جهاد کشاورزی بذر آن پخش می شود حتی اگر خوب هم نباشند به دلیل پشتوانه دولتی توان بیشتری برای کاشته شدن و گسترش یافتن دارند و همین مسئله خصوصی بودن این نوع از برنج است که باعث شده هنوز بصورت رسمی در کشور به نام یوسف هاشمی ثبت نشده است.
این کشاورز و کشاورزان دیگری مانند علی کاظمی، با هوش و استعداد خود باعث دگرگون شدن صنعت برنج در شمال کشور شدند اما خودشان بهره ای از این کشف بزرگ نبردند و در واقع از سوی دولت حمایتی صورت نگرفت. شاید اگر همچین افرادی با این سطح از استعداد و هوش در کشورهای دیگر تولید کننده برنج بودند برخورد دیگری با آن ها صورت می گرفت.

نتیجه گیری
در این مقاله سعی بر آن شد که با ارزیابی کامل از برنج هاشمی درجه یک ، و قرار دادن اطلاعات کافی، ابتدا این برنج را بهتر و بیشتر بشناسید و در نهایت خریدی با اعتماد و اطمینان از پخت و عطر مناسب، ظاهر مجلسی و در نهایت قیمتی مناسب داشته باشید.
از طرفی میدانیم که بیزینس های امروزی با توجه به نیاز روز جامعه و پیشرفتهای فناوری اطلاعات در همه ابعاد، به سمت پیوستن به کسب و کارهای آنلاین رفته اند. به همین دلایل گروه روزمان نیز در فروشگاه اینترنتی و وبسایت خود امکاناتی را برای تسهیل در امر فروش آنلاین برنج ایرانی برای کاربران عزیز در نظر گرفته و با سابقه خوب و قابل اعتمادی که سالیان متمادی در زمینه فروش برنج ایرانی داشته، قطعا در این برهه نیز کمافی السابق با همان اهداف و جدیت پیش خواهد رفت.

نحوه خرید برنج هاشمی درجه یک از روزمان

فروشگاه اینترنتی برنج ایرانی روزمان با شرایط زیر برنج هاشمی درجه یک را در بسته های ۱۰ کیلویی تحویل می نماید:

  • ارسال رایگان
  • تحویل درب منزل
  • ۷ روز ضمانت بازگشت وجه
  • امکان پرداخت در محل
  •  

 

جهت خرید محصول برنج هاشمی درجه یک هم اکنون اقدام نمایید.

آخرین محصولات

تخفیف
در انبار موجود نمی باشد
تومان ۲۴۱,۰۰۰ تومان ۲۲۸,۰۰۰
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *