خرید برنج هاشمی

روزمان- خرید برنج هاشمی- 7

برنج هاشمی یکی از برنج‌های خوش پخت ایرانی است و به ندرت می‌توان کسی را یافت که نام این برنج به گوش او نخورده باشد و یا برای خرید برنج هاشمی اقدام نکرده باشد. برنج هاشمی یکی از برنج‌های اصیل گیلان است. پیش از ورود به بحث اصلی ابتدا به مقدمه‌ای درباره تاریخچه این برنج می‌پردازیم.
برنج هاشمی توسط یک کشاورز به نام یوسف هاشمی کشف شده و اکنون به تولید انبوه رسیده است. آقای یوسف هاشمی در سال ۱۳۶۴ این برنج را در مزرعه کشف کرده و در سال ۱۳۷۰ به تولید انبوه رسانده است. محل کشف این برنج در روستای چاپارخانه از توابع رشت می‌باشد.

برنج هاشمی جزو برنج های قدبلند به حساب می آید. یعنی ساقه و خوشه آن بلندتر از برنج های دیگر است. وقتی که خوشه آن را در کنار برنج های خوب دیگر، همچون برنج علی کاظمی قرار می دهید، متوجه می شوید که طول بیشتری دارد. تعداد شلتوک هایی که در طول خوشه قرار گرفته اند باعث می شوند که قد برنج بیشتر بشود. هم چون جوان رشیدی که حضورش در شالیزار، جولان طراوت و تازگی است. خوشه آن نیز طول بیشتری دارد و بلندتر از برنج های دیگر است.
بسیاری از خانواده هایی که به کیفیت مواد غذایی مصرفیشان اهمیت میدهند و حساس هستند، در پی یافتن راههایی برای شناخت برنج هاشمی درجه یک و خرید برنج هاشمی مرغوب و با کیفیت می باشند.

 

روزمان- خرید برنج هاشمی- 1

همانطور که برای من جالب است، احتمالا برای شما نیز جالب است و می‌خواهید بدانید چرا و چگونه برنج هاشمی از چنین مرغوبیت و محبوبیتی بین ایرانیان برخوردار است؟و خرید برنج هاشمی بیشتر اس؟ پس از پرس و جو و تحقیقات به عمل آمده و مراجعه به سایت‌های معتبر به نکاتی برخورد کردم که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می‌کنیم:

دلایل مرغوبیت برنج هاشمی:

  1. همانطور که می‌دانید از دیرباز مهمان‌نوازی و اهمیت پذیرایی از مهمان در بین ایرانیان شهره بوده است و می‌توان به ریزبین بودن ایرانیان در این زمینه اشاره کرد. برنج نیز به عنوان عنصر اصلی سفره‌های ایرانیان در مهمانی‌ها از این قائله مستثنی نیست. برنج هاشمی با توجه به خوش پخت و خوش عطر بودن آن از محبوبیت خاصی برخوردار است. و به همین علت خرید برنج هاشمی در بین برنج های دیگر بیشتر است. یکی از روش‌های درک عطر برنج، بو کردن روی دانه‌های برنج است.
  2. در ادامه مطلب بالا باید عنوان کرد که علاوه بر پخت و عطر خوب برنج هاشمی، شکل ظاهری آن نیز از دلایل خرید برنج هاشمی در بین ایرانیان است.
  3. نکته دیگر میزان بودجه ما در خرید برنج هاشمی است که همیشه شاید به نوعی دست و بال ما را در خرید برنج هاشمی و برنج دلخواهمان بسته نگه می‌دارد. در بین تمامی برنج‌های موجود در بازار، قیمت برنج هاشمی با توجه به کیفیت آن در سطح مورد قبولی قرار دارد که شاید بتوان گفت این دلیل نیز یکی از دلایل ایرانیان در خرید برنج هاشمی است.
  4. یکی دیگر ازعلل ممتاز بودن این است که درصد شکستگی و خرده برنج آن بسیار کمتر از سایر برنج ها است و کاملاً یکدست می باشد و با دستگاه های تمام اتوماتیک سورتینگ و بسته بندی می شود. همچنین این نوع برنج از بخش هایی از استان گیلان تهیه می شود که دارای بهترین شالیزارهای برنج می باشند.

روزمان- خرید برنج هاشمی- 3

ماندگاری و سلامت

برنج هاشمی از آن دسته برنج های ایرانی است که در برابر آفت های برنج، مقاوم تر است. برنج هاشمی به دلیل باریک بودن ساقه خود مانع حضور آفت در درون خود می‌شود. به همین دلیل به آفت کش کمتری نیاز دارد.
علت محبوبیت برنج هاشمی این است که تا ۲۴ ساعت بعد از پخت نرمی و طعم خوب خود را حفظ کرده و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

نکات مورد توجه در خرید برنج هاشمی:

امروزه با توجه به تنوع برنج در بازار، خرید برنج پروژه‌ای سخت و مهم است و پیدا کردن برنج مرغوب کار سختی است. به دلیل وجود برنج پلاستیکی، قبل از کیفیت برنج، کشف اصالت آن مهم‌تر است. وقتی برای خرید برنج هاشمی به فروشگاه‌ می روید با گروهی از نشان‌ها و برندهای متنوع تجاری مواجه می‌شوید. آن موقع است که از خودتان می‌پرسید کدام برنج را بخرم؟ برای افرادعادی تشخیص نوع برنج با توجه به شباهت‌های ظاهری که انواع برنج‌ها باهم دارند کار بسیار دشواری است. که البته پس از خرید برنج هاشمی و پخت آن می‌توان به کیفیت آن پی برد! در هنگام خرید برنج هاشمی اگر دقت نکنید برنج‌های مخلوط را به اسم برنج هاشمی خریداری می کنید.

بنابراین در وهله اول برای خرید برنج هاشمی بهتر است از مرکزی اقدام به این کار نمائید که از سابقه خوب و رضایت حداکثری مصرف کنندگان برخوردار باشد، در ضمن مورد تایید وزارت بهداشت باشد و در زمینه فروش برنج ایرانی نام و برندی معتبر داشته باشد.

سن برنج

یکی از نکاتی که در خرید برنج هاشمی و یا هر نوع برنج مورد بحث ما در این مقاله، این است که توجه داشته باشید همواره برنج‌های قدیمی بهتر و گران‌تر از برنج‌های برداشت شده همین سال است. چون برنج‌های قدیمی این فرصت را داشته‌اند که رطوبت موجود در خود را از دست دهند و خشک شوند که به کیفیت آن ها می‌افزاید. برنج که خشک شود در هنگام پخت در اصطلاح قد می‌کشد و حجمش نیز بیشتر می‌شود.

یک دست بودن

نکته مورد توجه دیگر در خرید برنج هاشمی ، یک جور بودن برنج است. یعنی توجه کنید که در بین حجم مثلا یک تا دو پیمانه برنج تقریبا همگی هم شکل و هم اندازه یکدیگر باشند و دانه‌های تیره، زرد و شکسته در بین آن ها موجود نباشد. چون در هنگام پخت کیفیت نامطلوبی را از خود نشان می‌دهد.

زود هضم بودن

نکته مهم و قابل توجه دیگر، زود هضم بودن برنج است. از ویژگی‌های برنج هاشمی قابلیت هضم پذیری آسان آن است که پس از پخت متوجه این موضوع خواهید شد.

خرید از فروشگاه های معتبر

موقع خرید برنج هاشمی سعی کنید اگر فرد مطلعی در زمینه شناخت برنج نیستید، به مغازه‌های محلی و مغازه‌های تخصصی فروش برنج مراجعه کنید و از رفتن به فروشگاه های زنجیره‌ای برای خرید برنج هاشمی خودداری کنید.

برنج کشت دوم

روزمان- خرید برنج هاشمی- 4اگر معیارتان بو و عطر است، برای خرید برنج هاشمی ، برنج کشت دوم بخرید که عطر بیشتری نسبت به کشت اول دارد. کشت اول برنج در فروردین و برداشت آن در مرداد است. پس از کشت اول برخی از کشاورزان زمین را برای نشاء دوم و کشت بعدی آماده می‌کنند. کشت دوم در آبان و فصل پاییز انجام می‌شود. کشت دوم بیشتر از کشت اول طول می‌کشد و به اعتقاد بعضی به همین دلیل و نیز استفاده از باران پاییزی و آفتاب آن، برنج کشت دوم از سلامت و عطر و طعم بیشتری برخوردار است. البته این کشت کم است و قیمت برنجش هم بیشتر از کشت اول است.

سختی برنج

یکی دیگر از آزمون‌های سنتی تشخیص برنج مرغوب خورد کردن تعدادی از دانه‌ها زیر دندان است اگر به سختی خورد شد نشانه مرغوبیت بیشتر آن است.

انواع برنج هاشمی

برنج هاشمی چند نوع است که می‌توان به برنج سرد و گرم اشاره کرد. به گفته یوسف هاشمی منظور از سرد و گرم بودن برنج ارگانیک هاشمی، مزاج آن نیست بلکه چند تفاوت جزئی در کشت این برنج ها وجود دارد. برنج‌های سرد زودتر از برنج های گرم می‌رسد و به گفته یوسف هاشمی برای خرید برنج هاشمی نوع سرد این برنج بهتر از نوع گرم آن است.

روزمان- خرید برنج هاشمی- 5روزمان- خرید برنج هاشمی- 6

پس از خرید برنج هاشمی به نکات زیر برای نگهداری آن توجه کنید:

  1. خودداری از قراردادن برنج و سطل‌های نگهداری در جای گرم و مرطوب
  2. قرار دادن برنج با فاصله از زمین و دیوار
  3. قرار دادن چند حبه سیر، یا نمک و دیگر مواد نگهدارنده در برنج( از نمک استفاده شده در برنج در پخت غذا پرهیز کنید)
  4. خودداری از قرار دادن برنج در مکان‌های جاذب آفت و حشره
  5. کیسه‌ها را روی هم انبار نکنید تا فضای کافی برای عبور هوا داشته باشد.
  6. عدم استفاده از قرص های شیمیایی برای نگهداری برنج

پیشنهاد ما

برنج هاشمی گیلان، یکی از بهترین برنج هایی است که ما به شما پیشنهاد می کنیم: برنجی خوش پخت و خوش طعم و مجلسی برای  میهمانی های دل نواز ایرانیان ؛ هم نشینی های به یاد ماندنی ، رستوران ها و تالارهای سنتی و مدرن ایرانی.

این برنج از شهرها ، روستاها و مناطق خوب گیلان در شهرهای مختلف به دست می آید تا ما افتخار آن را داشته باشیم که به شما ارائه نماییم؛ چه در زمین های برنج فروش و چه در زمین های کشاورزان دیگر.

یکی از بهترین صفات برنج هاشمی این است که پس از پخته شدن و سرد شدن، باز هم خوش هضم باقی می ماند و سفت نمی شود.

برخی از برنج های پخته شده ، اگر بمانند و سرد بشوند، سفت می شوند و دیگر به خوش طعمی بار اول شان نیستند. در حالی که پلوی برنج هاشمی ، پس از سرد شدن نیز به خوبی و تازگی باقی می ماند و در نوبت بعدی خوراک نیز تازگی خود را حفظ می نماید.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم برای خرید برنج هاشمی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که منجر به خرید برنج هاشمی راحت و بطور صحیح این نوع برنج گردد.
اگر تمایل به خرید برنج هاشمی راحت، با سریع ترین دسترسی و کیفیت مرغوب و عالی برنج ایرانی هستید، ما به شما گروه روزمان را به عنوان مرکزی معتبر و مجرب در زمینه خرید اینترنتی برنج ایرانی پیشنهاد می کنیم، امید است با خرید برنج هاشمی و مصرف انواع برنج های مرغوب ایرانی در دورهمی و جشن های خانوادگی، خاطره های خوبی را به یادگار داشته باشید.

آخرین محصولات

تخفیف
در انبار موجود نمی باشد
تومان ۲۴۱,۰۰۰ تومان ۲۲۸,۰۰۰
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *