فروش برنج ایرانی

روزمان – فروش برنج ایرانی – انواع برنج

برای فروش برنج ایرانی قطعا باید شناخت کامل درباره انواع برنج ایرانی ، انواع پخت و تفاوت‌های آن با سایر برنج‌ها داشته باشیم، تا بتوانید مشتری را در دوره‌‍‍‍‍ای که همه بدنبال مرغوبیت بالای برنج ایرانی می‌باشند و بدلیل تنوع و به تبع آن‌ تقلبی درآمدن آن، با ارائه اطلاعات رایگان،از هر لحاظ متقاعد به خرید برنجتان کنید. در ادامه به انواع برنج ایرانی و نحوه فروش برنج ایرانی خواهیم پرداخت، برنجی که با ذائقه ما ایرانیها سازگار و بسیار طرفدار می باشد و از طرفی برنج شمال زبان زد خاص و عام و خوش پخت و خوش خوراک بوده و مراکز بسیاری برای فروش برنج شمال فعالیت می کنند. از گروه روزمان ، مجری فروش آنلاین و بی واسطه برنج ایرانی به عنوان فروشگاه اینترنتی معتبر و مناسبی در این حوزه می توان یاد کرد.
امروز با بررسی کامل، نکاتی را در جهت شناخت هرچه بهتر و بیشتر فروش برنج ایرانی ارائه می دهیم.

انواع برنج ایرانی

برنج هاشمی

این برنج ایرانی محبوب، توسط یوسف هاشمی و در روستای چاپارخانه کشف شد، او با دیدن خوشه های متفاوت در میان خوشه های برنج آن ها را جدا و در هر سال نشا کرد و به جایی رسید که کل مزرعه را برنج تازه کشف شده پوشاند و به دلیل عطر و بوی مطبوع کم کم اهالی روستا هم به کاشت این برنج روی آوردند. این نوع از برنج ایرانی هم برای کشاورزان و هم برای مردم مصرف کننده تفاوت های خوشایندی به همراه دارد.
برای کشاورزان در هر هکتار چیزی حدود ۶۰۰ کیلوگرم محصول بیشتر و برای مردم، برنجی خوش طعم و نرم به همراه دارد. نام برنج هاشمی همیشه در فروش برنج ایرانی نامی گیرا و متداول است.
بر اساس نظرات و تجربیات مصرف کنندگان برنج ایرانی ، برنج هاشمی درجه یک ، به عنوان محبوبترین و پرمصرف ترین انواع برنج نام برده شده است. و از این روی بیشتر خانواده ها برای خرید برنج هاشمی به سراغ مرکزی معتمد و حرفه ای و با سابقه عالی می روند.

برنج دم سیاه

طارم دم سیاه برای کشاورزان گیلانی بهره وری بالایی ندارد و دلیل عمده گران بودن این برنج نسبت به سایر محصولات مشابه همین امر می باشد. همین دلیل باعث شده تا در فروش برنج ایرانی دم سیاه، گاهی تولیدکنندگان با مشکلاتی مواجه شوند.

برنج شیرودی

این نوع از برنج ایرانی نیز مانند برنج هاشمی، به دلیل مقاومت خوب نسبت به آفات و هم چنین شکل ظاهری قابل قبول، بازخورد خوبی برای کشاورزان داشته و جزو برنج های ایرانی پر محصول می باشد.

برنج خزر

روزمان- خرید برنج هاشمی- 4

برنجی با دستکاری ژنتیکی که توسط موسسه تحقیقات برنج به کشاورزان داده شده است، این برنج شاید از نظر ظاهری مناسب باشد ولی از کیفیت و طعم قابل قبولی برخوردار نمی باشد.
یکی از اطلاعاتی که می توانید در اختیار مشتریان قرار دهید درباره جایگزینی برنج خزر با برنج طارم بوده که تقریبا ظاهری مشابه دارد اما هیچ گاه کیفیتی مشابه ارائه نمی دهد، پس نباید به قیمت پایین این نوع از فروش برنج ایرانی توجه کنید.

برنج طارم

این برنج در ۴ نوع عطری، هاشمی، صدری و دم سیاه عرضه می گردد، نسبت به سایر برنج های ایرانی تولید کمتری دارد.
همچنین برنج شناسان این برنج را به دلیل عطر مخصوصی که دارد به خوبی شناسایی می کنند. لازم به ذکر است که به دلایل گفته شده یعنی کم محصولی و عطر مخصوص برنج ایرانی ، قیمت بالایی دارد.

برنج بینام

مانند برنج خزر از تغییر ژنتیکی بوجود می آید و معمولا در کشت دوم در شهر های استان مازندران استفاده می شود و برای غذاهایی که مواد تشکیل آن ها از برنج است مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت جداگانه و برای پلو مناسب نمی باشد.

برنج راتون هاشمی

این نوع برنج همان برنج هاشمی می باشد که پس از برداشت اولیه برنج مجدد میروید و بدون استفاده از سم و کود به عمل آمده و ارگانیک می باشد.

برنج علی کاظمی

این برنج به عقیده خیلی ها شاید مرغوبیت برنج هاشمی و طارم را نداشته باشد ولی با تولید پر محصول و نیز پخت مناسب از فروش برنج ایرانی خوبی برخوردار می باشد.
همانطور که در مقدمه بحث گفته شد برای فروش برنج ایرانی باید تمام مباحث مربوط اعم ازنوع، پخت و همچنین تفاوت های یک برنج ایرانی خوب با سایر برنج ها را کاملا شناخت تا بتوانیم با دادن اطلاعات کافی جای هیچ شکی در ذهن مشتری نگذاریم.


فاکتورهای فروش برنج ایرانی مرغوب

برای یک پخت خوب و کاملا مجلسی باید دو دلیل مهم را برای مصرف کنده شرح دهید

اول: کیفیت برنج

دوم: کهنگی آن

حتما در مقابل مشتریان حرفه ای با این صحنه روبرو شده اید که ابتدا برنج را مقابل بینی خود قرار داده و نفس عمیق می‌کشند تا عطر برنج را احساس کنند و همچنین با گذاشتن برنج زیر دندان، از سفت و محکم بودن آن اطمینان حاصل می کنند. در ضمن باید این را بدانید که برنج تازه و برداشت سال، برای پخت مناسب نخواهد بود. این فاکتورها می تواند شما را در خرید و فروش برنج ایرانی تا حدودی یاری دهد.

تفاوت فروش برنج ایرانی و خارجی

 روزمان – فروش برنج ایرانی – تفاوت فروش برنج ایرانی و خارجی


برای فروش برنج ایرانی این را به یاد داشته باشید که بدترین نوع آن، قطعا کیفیت بهتری نسبت به برنج های خارجی دارد و تنها با خوردن یک بشقاب از هر دو نوع همه ی تفاوت ها عیان می‌‌ شود. برنج خارجی به دلیل استفاده از مواد نگه دارنده بسیار دیر هضم است و در صورت تداوم مصرف تاثیر مخربی بر روی بدن به جای می گذارد و تنها قیمت پایین تر این محصول سبب رقابت آن با برنج ایرانی می شود، به همین دلیل است که به عنوان مثال برنج اروگوئه ای با کیفیت و قیمت پایین هنوز در بازارهای ایران وجود دارد.

نگهداری و انبار کردن برنج ایرانی

از دیگر نکات مهم در فروش برنج ایرانی نگهداری و چگونگی انبار کردن آن است. برای اینکه خیال مشتریان خود را در جلوگیری از خراب شدن این محصول و در نتیجه خرید بیشتر راحت کنید حتما طرق نگهداری از آن را به آن ها یادآور شوید.
ابتدا اولین مسئله، محل نگهداری می باشد. سعی کنید کیسه برنج در قفسه هایی که حداقل ۲۵ سانتی متر از سطح زمین فاصله دارد، نگهداری شود. از عدم ورود هرگونه رطوبت و همچنین گرما به کیسه مطمئن شوید. نور مستقیم آفتاب از عوامل بوجود آورنده آفت برنج و در ضمن خرد شدن آن می شود. سعی کنید از ظروف و سطل های پلاستیکی فقط برای مصرف کم برنج و به اصطلاح جلودستی استفاده کنید و از انبار کردن در این سطل ها خودداری کنید.
برای جلوگیری از رشد و تکثیر آفت ها حتما از نمک در لابلای برنج ایرانی استفاده کنید همچنین توصیه می شود که برنج را در کنار مواد شوینده و… انبار نکنید، چون برنج ایرانی به شدت بو را جذب می کند. با اینکه قرص برنج، این محصول را در برابر آفات حفظ می کند ولی به هیچ وجه توصیه نمی شود،در صورت استفاده از قرص حتما آن را داخل یک محفظه سوراخ دار قرار دهید تا از هرگونه مصرف این ماده مسموم کننده و کشنده جلوگیری بعمل آید.
آفت برنج قابل تکثیر می باشد برای اطمینان ماهی یک مرتبه می توانید برنج ایرانی را زیر و رو کنید و اگر دسترسی به فضایی دارید که می توانید برنج را در محیطی باز و به دور از نور مستقیم آفتاب پهن کنید، حتما این کار را انجام دهید.

پخت صحیح برنج ایرانی

روزمان – فروش برنج ایرانی - پخت برنج

حال به صورت اجمالی یک پخت مطلوب را شرح می دهیم. مرحله نخست شستن برنج می باشد. با شستشوی برنج هم گرد و خاک و هم نشاسته سطحی آن برداشته می‌شود که با برداشته شدن نشاسته، برنج چسبندگی خود را هنگام دم کشیدن از دست می‌دهد. هچنین جهت جلوگیری از شکسته شدن برنج و بلندتر شدن آن می‌بایست حدود ۳۰ دقیقه برنج را خیس کنید.
مرحله دوم، مرحله دم کردن برنج می‌باشد. در این مرحله برنجی که از قبل خیس کرده‌ایم را در مقداری از آب می‌جوشانیم و پس از بخار شدن آب، با استفاده از دم‌کنی برنج را در قابلمه دم می‌گذاریم. مهمترین قسمت این مرحله، میزان آبی است که برنج باید در آن بجوشد که معمولا تا یک و نیم برابر کاسه‌ای که برنج را با آن پیمانه کرده‌ایم می‌باشد. البته باید توجه داشته باشیم که میزان دقیق‌تر این آب پس از آزمودن برنج در یک یا دو بار پخت بدست می‌آید.
در مرحله آخر هم حرارت را ملایم کرده و با استفاده از دم‌کنی برنج را روی اجاق می‌گذاریم و پس از گذشتن حداکثر نیم ساعت، زیر اجاق را خاموش می‌کنیم. یک نکته مهم برای اینکه برنج یکدست در بیاید و برنج در سطح زیرین قابلمه شکسته نشود، بعد از دم شدن، در قابلمه را بر نداشته و پس از گذشت یک ربع می‌توانیم برنج را سرو کنیم.

میزان کشت برنج ایرانی

استان مازندران رتبه اول(۹۳۸۷۳۲٫۱۹)

استان گیلان (۷۴۱۲۴۱٫۹)

استان گلستان (۲۲۹۴۵۴٫۹۹)

استان فارس (۲۲۶۲۹۶٫۷۲)

خوزستان(۲۱۹۸۰۹٫۱۵)

در سال ۱۳۸۵، ۶۲۰٫۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت برنج بوده و ۲۶۱۲۱۷۴٫۳۴ تن شلتوک برنج تولید شده‌است.

نتیجه گیری

مصرف سرانه حدودا ۴۰ کیلوگرم در سال نشان می دهد که برنج یک عنصر اصلی و غیر قابل جانشین در سبد خوراکی خانواده های ایرانی تبدیل شده است. ذائقه و سلیقه ایرانی قطعا خواستار برنج با طعم و عطر دلنشین ایرانی می باشد. در این مقاله تلاش بر آن داشتیم که نگاهی هر چند گذرا به این محصول داشته باشیم تا برای فروشنده و خریدار برنج ایرانی ، گامی در جهت آسان سازی خرید و فروش برنج ایرانی با داشتن اطلاعات کافی برداریم و حتی به دنبال یافتن و معرفی راهی برای دسترسی سریع، آسان و بدون صرف وقت برای خرید و مراجعه حضوری برای هموطنان عزیزمان هستیم تا امکان خرید اینترنتی برنج ایرانی برایشان مهیا شود.
در این زمینه گروه روزمان را به عنوان مرکز مناسبی در فروش آنلاین برنج می توان عنوان کرد. مقالات مرتبطی در زمینه آشنایی با انواع فروش آنلاین برنج ایرانی و نحوه تشخیص برنج مرغوب و همچنین اطلاعات وابسطه دیگر برای کاربران عزیز قرار داده شده است که با خواندن و استفاده از نکات آن ها از پخت و طعم لذیذ برنج ایرانی ، لذت لازم را خواهید برد.

آخرین محصولات

تخفیف
در انبار موجود نمی باشد
تومان ۲۴۱,۰۰۰ تومان ۲۲۸,۰۰۰
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

One thought on “فروش برنج ایرانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *