فروش برنج شمال

برای فروش برنج شمال قطعا باید شناخت کامل درباره انواع برنج شمال ، انواع پخت و تفاوت‌های آن با سایر برنج‌ها داشته باشیم، تا بتوانید مشتری را با ارائه اطلاعات رایگان از هر لحاظ متقاعد به خرید برنج شمال کنید، آن هم در دوره‌‍‍‍‍ ای که همه به دنبال مرغوبیت بالای برنج شمال می‌باشند و بدلیل تنوع و به تبع آن‌تقلبی درآمدن آن.
امروز با بررسی کامل نکاتی را در جهت شناخت هرچه بهتر و بیشتر برنج شمال ارائه می دهیم.

انواع برنج شمال

برنج هاشمی

این برنج محبوب، توسط یوسف هاشمی و در روستای چاپارخانه کشف شد، او با دیدن خوشه های متفاوت در میان خوشه های برنج آن ها را جدا و در هر سال نشا کرد و به جایی رسید که کل مزرعه را برنج تازه کشف شده پوشاند و بدلیل عطر و بوی مطبوع کم کم اهالی روستا هم به کاشت این برنج روی آوردند. این نوع از برنج شمال ( برنج هاشمی درجه یک ) هم برای کشاورزان و هم برای مردم مصرف کننده تفاوت های خوشایندی به همراه دارد. این نوع برنج در بین مردم از مقبولیت زیادی برخوردار است و از این روی خانوارهای ایرانی ، خرید برنج هاشمی را در لیست خریدهای روزمره خود قرار می دهند.
برای کشاورزان در هر هکتار چیزی حدود ۶۰۰ کیلوگرم محصول بیشتر و برای مردم، برنجی خوش طعم و نرم به همراه دارد.

برنج دم سیاه

طارم دم سیاه برای کشاورزان گیلانی بهره وری بالایی ندارد و دلیل عمده گران بودن برنج شمال نسبت به سایر محصولات مشابه همین امر می باشد.

برنج شیرودی

این نوع از برنج شمال نیز مانند برنج هاشمی،بدلیل مقاومت خوب نسبت به آفات و هم چنین شکل ظاهری قابل قبول،بازخورد خوبی برای کشاورزان داشته و جزو برنج های شمال پر محصول می باشد.

برنج خزر

برنجی با دستکاری ژنتیکی که توسط موسسه تحقیقات برنج به کشاورزان داده شده است، این برنج شاید از نظر ظاهری مناسب باشد ولی از کیفیت و طعم قابل قبولی برخوردار نمی باشد.
یکی از اطلاعاتی که می توانید در اختیار مشتریان قرار دهید درباره جایگزینی برنج خزر با برنج طارم بوده که تقریبا ظاهری مشابه دارد اما هیچ گاه کیفیتی مشابه ارائه نمی دهد، پس نباید قیمت پایین این نوع از برنج شوند.

برنج طارم

این برنج در ۴ نوع عطری، هاشمی، صدری و دم سیاه عرضه می گردد. نسبت به سایر برنج های شمال تولید کمتری دارد.
همچنین برنج شناسان این برنج را بدلیل عطر مخصوصی که دارد به خوبی شناسایی می کنند. لازم به ذکر است که به دلایل گفته شده یعنی کم محصولی و عطر مخصوص، قیمت بالایی دارد.
 

برنج بینام

برنج خزر از تغییر ژنتیکی بوجود می آید و معمولا در کشت دوم در شهر های استان مازندران استفاده می شود و برای غذاهایی که مواد تشکیل آنها از برنج است مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت جداگانه و برای پلو مناسب نمی باشد.

برنج علی کاظمی

این برنج به عقیده خیلی ها شاید مرغوبیت برنج هاشمی و طارم را نداشته باشد، ولی با تولید پرمحصول و نیز پخت مناسب از فروش نسبی خوبی برخوردار می باشد.
همانطور که در مقدمه گفته شد برای فروش برنج شمال و یا فروش برنج ایرانی باید تمام مباحث مربوط اعم ازنوع، پخت و همچنین تفاوت های یک برنج شمال خوب با سایر برنج ها را کاملا شناخت تا بتوانیم با دادن اطلاعات کافی جای هیچ شکی در ذهن مشتری نگذاریم.
برای یک پخت خوب و کاملا مجلسی باید دو دلیل مهم را برای مصرف کننده شرح دهید. اولی کیفیت برنج و دومی کهنگی آن! برای فروش برنج شمال حتما در مقابل مشتریان حرفه ای با این صحنه روبرو شده اید که ابتدا برنج را مقابل بینی خود قرار داده و بعد، یک نفس عمیق می‌کشند تا عطر برنج را حس کنند و همچنین با گذاشتن برنج زیر دندان، از سفت و محکم بودن آن اطمینان حاصل می کنند. در ضمن برای فروش برنج شمال باید این را بدانید که برنج تازه و برداشت سال، برای پخت مناسب نخواهد بود.

نحوه ی پخت برنج شمال

حال به صورت اجمالی یک پخت مطلوب را شرح می دهیم. مرحله نخست شستن برنج می باشد، با شستشوی برنج هم گرد و خاک و هم نشاسته سطحی آن برداشته می‌شود که با برداشته شدن نشاسته، برنج چسبندگی خود را هنگام دم کشیدن از دست می‌دهد. هچنین جهت جلوگیری از شکسته شدن برنج و بلندتر شدن آن می‌بایست حدود ۳۰ دقیقه برنج را خیس کنید.

مرحله دوم، مرحله دم کردن برنج می‌باشد. در این مرحله برنجی که از قبل خیس کرده‌ایم را در مقداری از آب می‌جوشانیم و پس از بخار شدن آب، با استفاده از دم‌کنی برنج را در قابلمه دم می‌گذاریم. مهمترین قسمت این مرحله، میزان آبی است که برنج باید در آن بجوشد که معمولا تا یک و نیم برابر کاسه‌ای که برنج را با آن پیمانه کرده‌ایم می‌باشد.البته باید توجه داشته باشیم که میزان دقیق‌تر این آب پس از آزمودن برنج در یک یا دو بار پخت بدست می‌آید.
در مرحله آخر هم حرارت را ملایم کرده و با استفاده از دم‌کنی برنج را روی اجاق می‌گذاریم و پس از گذشتن حداکثر نیم ساعت، زیر اجاق را خاموش می‌کنیم. یک نکته مهم برای اینکه برنج شمال یک دست در بیاید و برنج در سطح زیرین قابلمه شکسته نشود بعد از دم شدن، در قابلمه را بر نداشته و پس از گذشت یک ربع می‌توانیم برنج را سرو کنیم.

کیفیت در فروش برنج شمال

برای فروش برنج شمال این را به یاد داشته باشید که بدترین نوع آن، قطعا کیفیت بهتری نسبت به برنج های خارجی دارد و تنها با خوردن یک بشقاب از هر دو نوع همه ی تفاوت ها عیان می‌‌ شود،برنج خارجی بدلیل استفاده از مواد نگه دارنده بسیار دیر هضم است و در صورت تداوم مصرف تاثیر مخربی بر روی بدن به جای می گذارد و تنها قیمت پایین تر این محصول سبب رقابت آن با برنج شمال می شود، به همین دلیل است که بعنوان مثال برنج اروگوئه ای با کیفیت و قیمت پایین هنوز در بازارهای ایران وجود دارد.

نگهداری و انبار کردن برنج شمال

روزمان –فروش برنج شمال - انبار


برای اینکه خیال مشتریان خود را در جلوگیری از خراب شدن این محصول و در نتیجه خرید بیشتر راحت کنید حتما طریق نگهداری از آن را به آنها یادآور شوید.
ابتدا اولین مسئله، محل نگهداری می باشد. سعی کنید کیسه برنج در قفسه هایی که حداقل ۲۵ سانتی متر از سطح زمین فاصله دارد، نگهداری شود. از عدم ورود هرگونه رطوبت و همچنین گرما به کیسه مطمئن شوید. نور مستقیم آفتاب از عوامل بوجود آورنده آفت برنج و در ضمن خرد شدن آن می شود،سعی کنید از ظروف و سطل های پلاستیکی فقط برای مصرف کم برنج و به اصطلاح جلودستی استفاده کنید و از انبار کردن در این سطل ها خودداری کنید.
برای جلوگیری از رشد و تکثیر آفت ها حتما از نمک در لابلای برنج استفاده کنید همچنین توصیه می شود که برنج را در کنار مواد شوینده و… انبار نکنید، چون برنج شمال به شدت بو را جذب می کند. برای فروش برنج شمال نیز تولید کنندگان به این نکات توجه فراوانی می کنند.
با اینکه قرص برنج، این محصول را در برابر آفات حفظ می کند ولی به هیچ وجه توصیه نمی شود، در صورت استفاده از قرص حتما آن را داخل یک محفظه سوراخ دار قرار دهید تا از هرگونه مصرف این ماده مسموم کننده و کشنده جلوگیری بعمل آید. آفت برنج قابل تکثیر می باشد برای اطمینان ماهی یک مرتبه می توانید برنج را زیر و رو کنید و اگر دسترسی به فضایی دارید که می توانید برنج را در محیطی باز و به دور از نور مستقیم آفتاب پهن کنید،حتما این کار را انجام دهید.

نتیجه گیری

مصرف سرانه برنج شمال در سال نشان می دهد که برنج یک عنصر اصلی و غیر قابل جانشین در سبد خوراکی خانواده های شمال تبدیل شده است. از طرفی در این بین مرکزی معتمد و مجرب در تهیه برنج شمال که بتواند سلیقه و ذائقه مشتریان و خانواده های ایرانی را برآورده نماید از فاکتورهای اساسی در انتخاب و خرید برنج می باشد . با توجه به پیشرفتهایی که در حوزه کسب و کارهای آنلاین شده و نیاز روز جامعه، گروه روزمان ،مجری فروش برنج شمال بصورت آنلاین و بی واسطه را برای راحتی هموطنان عزیز، امکان خرید اینترنتی برنج ایرانی  را در زمره فعالیتهای خود قرار داده است.
در این مقاله تلاش بر آن داشتیم که نگاهی هر چند گذرا به این محصول داشته باشیم تا برای فروشنده و خریدار برنج شمال گامی در جهت خرید و فروش برنج شمال را با داشتن اطلاعات کافی برداریم.
 

آخرین محصولات

تخفیف
در انبار موجود نمی باشد
تومان ۲۴۱,۰۰۰ تومان ۲۲۸,۰۰۰
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *